הסכם גירושין

בני זוג מתחתנים לצורך הקמת משפחה, הולדת וגידול ילדים וניהול חיים משותפים. הנישואין עשויים להחזיק מעמד לאורך שנים ועד לסיום חיי בני הזוג, אבל עלולים גם להיגמר במהלך השנים. יש לכך סיבות שונות. חלקן קשורות בבעיות כלכליות. אחרות בנפשיות של מי מבני הזוג, יש בגלל אובדן האהבה והאלמנטים המחברים ביניהם, בגלל בן זוג המתפתח ומגלה שהשני נשאר מאחור, בגלל חוסר סיפוק במערכת היחסים, ויכוחים על דרך התנהלות כולל גידול הילדים, יש עקב בגידות ועוד. בכל מקרה, לאורך השנים מצטבר רכוש משותף, ובנוסף, נמצאים ילדים במשפחה ועוד. יש צורך להגיע להסכמת בנושאים אלו ובאחרים נוספים.

יתרונות

את כל ההסכמות יש לאגד במסגרת הסכם גירושין מסודר אשר נערך על ידי עורך דין משפחה  המתמחה בתחום. המטרה היא כמובן להסדיר את כל הנושאים בצורה מוחלטת על מנת שלא תיווצרנה אחר כך מחלוקות אשר תשבשנה את מהלך החיים של המשפחה  המורחבת הממשיכה להתנהל. הבסיס לעריכת הסכם טוב הוא הסכמה הדדית על התנאים. כאשר קיימת כזאת אך התהליך יהיה יעיל, תרבותי, ולא יותיר משקעים. החלופה לכך היא ויכוחים מרים כולל התדיינות בבתי משפט. כל אלו גורמים להוצאות כספיות גדולות, לעוגמת נפש, לבזבוז זמן ומתח מיותר. במקרים רבים לא מגיעים להישגים משמעותיים רבים יותר מאשר הושגו במסגרת ההסכם.

נושאים בהסכם

במסגרת הסכם כזה מתעכבים בעיקר על שני נושאים חשובים. הראשון הוא חלוקת הרכוש, ובראש וראשונה, דירת המגורים או נכסים נוספים אם קיימים. הנושא השני הוא משמורת על ילדים, דמי מזונות ואלמנטים נוספים הקשורים בהם. חלוקת רכוש יכולה להיעשות בשלוש דרכים. הראשונה, מכירתו וחלוקת הכסף. השנייה היא כאשר צד אחד משלם לשני את ערך הנכסים. והשלישית חלוקת נכסים בין הצדדים על פי שוויים. בנושא הילדים עלולות להיות מחלוקות מורכבות יותר בעיקר בגלל רגשות. יש צורך להתנהל בסוגיה זאת בכובד ראש ולמצוא פתרון משביע רצון לכל הצדדים, ההורים והילדים כאחד.

ייצוג

ילדים אמורים לא להיפגע מההסכם בנושאי המשמורת ובעיקר בנושאי המזונות. למשל, הם עלולים לטעון לאחר החתימה על ההסכם כי ההורים לא ראו את טובתם והם נפגעו בנושאים כספים ואחרים, ואז, בית משפט יכול לבטלו עקב כך. מומלץ לערוך הסכם גירושין באמצעות עורך דין מאחר ומדובר במסמך משפטי. המשפטן יודע לכתוב אותו בצורה הנכונה ולהשתמש במילים ובניסוחים המשפטיים המדויקים. לאחר מכן, הוא אף יביאו לאישור לבית משפט כדי שיהיה לו תוקף חוקי. כל הסכם הינו, למעשה, מסמך משפטי שניתן לדון עליו ו/או על סעיפיו השונים בנסיבות שונות כולל בית משפט. שני בני הזוג יכולים לקבל שירות מעורך דין אחד או שכל אחד יכול להיות מיוצג על ידי עורך מטעמו. בכל מקרה, מומלץ לשכור שירותי עורך דין משפחה בעל מוניטין אשר הינו בעל ניסיון מצטבר וידע מקיף.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here