במשך שנים רבות מסעדות כשרות "זכו" לשם לא כל כך מזהיר בעולם הקולינארי של ישראל. על אף העובדה שמטבחי העדות המפורסמים הגיעו במקור מקהילות יהודיות שומרות כשרות משהו התפספס בתרגום שלהן אל המסעדות או לפחות בתדמית הציבורית שנוצרה להן. בעשור האחרון נראה שכול התמונה השתנתה כמעט ללא היכר.כיום ניתן בקלות למצוא מסעדות כשרות מאין ספור סוגים המגישות אוכל טעים וכשר ברמה גבוהה מאד ולא רק זה אלא שהתדמית הציבורית שלהן השתנתה אף היא וגם הן זוכות להתייחסות מדורי הקולינאריה ותוכניות הבישול בישראל.

סוגי מסעדות כשרות

כאמור, בישראל ישנם סוגים רבים ומגוונים של מסעדות כשרות,בינהן גם מסעדות בצפון הנה רשימה של הפופולאריות ביותר:

  • מסעדות עדתיות – אלו הן מסעדות כשרות המגישות מתכונים מארצות רחוקות שהועברו מהורים לילדיהם שנים ארוכות. מסעדות כשרות מהסוג הזה יכולים להחזיר את כול אחד אל הבית שלו עם מנות חריימה, חמין, תבשילים שונים, פירה כמו של אמא, עוגה בדיוק כמו של סבתא ועוד. העיצוב והאווירה במסעדות עדתיות שומרים לרוב על תחושה ביתית ונינוחה ומבין כל הסוגים של מסעדות כשרות בישראל אלו הכי קרובות למטבח היהודי המסורתי.
  • מסעדות מתמחות – מסעדות כשרות שמגישות לסועדים שלהן ארוחות מסוגננות ברמה גבוהה ביותר. ברשימה זו יופיעו כול אותם מסעדות הבשרים הכשרות שמחזירות לבשר הכשר את כבודו, מסעדות בסגנון צרפתי, איטלקי, מסעדות סיניות משובחות, מסעדות יפניות מעולות ועוד ה מגישות כשרות תוצרת חו"ל. מסעדות כשרות מהסוג הזה משקיעות גם מאמצים רבים ביצירת אווירה שתדגיש את ייחודיות האוכל כולל כלי הגשה מיוחדים, עיצוב מוקפד ולעיתים גם מוסיקת רקע להשלמת התחושה.
  • מסעדות שף – מסעדות שף כשרות הן מסעדות המנוהלות על ידי שף מוסמך ומוכשר במיוחד והוא זה שיוצר את התפריט ומרכיב את המנות עבור הסועדים. מסעדות שף בכלל הן מסעדות איכותיות ביותר השומרות על סטנדרטים מוקפדים מאד של בישול ועל שימוש בחומרי גלם איכותיים. עדיין אין יותר מידי מסעדות כשרות שהן מסעדות שף אבל עם הביקוש בא התיאבון ועם השנים מתרחש שינוי גם בתחום זה.
  • מסעדות מזון מהיר – רשתות רבות של מזון מהיר בישראל מציעות אוכל כשר ומהיר שאפשר למצוא בקלות בכל מקום בארץ. אלו הן מסעדות כשרות נפוצות במיוחד ומוכרות באותה מידה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here